Czy można iść do spowiedzi jak mieszkasz z chłopakiem?

O wszystkim i o niczym, bez tabu
Aniolek
Fan

Czy można iść do spowiedzi jak mieszkasz z chłopakiem?

Postautor: Aniolek » 17 lip 2017, 16:08

Mam taką sytuację, że koleżanka poprosiła mnie na chrzesną do dziecka ale ja mam problem. Mieszkam teraz z chłopakiem i nie wiem czy mogę iść do spowiedzi. Mama mówiła mi że jak się chce zostać chrzesną matką to trzeba jakiś wywiad mieć zrobiony u księdza i on o wszystko pyta. Nie wiem czy jak nie powiem księdzu że mieszkam z chłopakiem to jest to grzech, czy nie mówić i się nie przejmować? Ciężko byłoby mi teraz odmówić koleżance ale z drugiej strony przecież nie zerwę z chłopakiem bo to się księdzu nie podoba?

Awatar użytkownika
Kosa
Praktykant

Re: Czy można iść do spowiedzi jak mieszkasz z chłopakiem?

Postautor: Kosa » 18 lip 2017, 23:11

Wiesz ludzie nie przyznają się do takich rzeczy na spowiedzi. Pewnie ksiądz ma inne zdanie ale księża nie zawsze zachowują się jak ludzie. Czasem są denerwująco świętoszkowaci. Ale co chcesz. Nie znają życia nigdy naprawdę nie żyli. Zawsze pod kloszem i taki efekt, że nie rozumieją ludzi.

Wierny
Uzależniony

Postautor: Wierny » 31 lip 2017, 12:41

Szczerze mówiąc uważam że ksiądz nie wie jak żyją zwyczajni ludzie i dlatego zawsze jest zaszokowany jak go rzeczywistość kopnie w dupę. Na twoim miejscu bym się księdzem nie przejmował ani spowiedzią też.

TomBrown
Dominator

Postautor: TomBrown » 09 sie 2017, 8:55

dawno temu moja była poszła do spowiedzi i powiedziała, że uprawiamy sex przed ślubem i że razem mieszkamy, a ksiądz na to, że jestem szatanem i żeby mnie zostawiła. A jak powiedziała, że ja jestem z nią w kościele i że się przeżegnałem wodą święconą, to stwierdził, że jestem specjalnym szatanem :lol: :lol: :lol: :lol:

pinki
Dominator

Postautor: pinki » 09 sie 2017, 18:09

Ksiądz jest tylko pośrednikiem! Jeżeli nie popełni się grzechu ciężkiego, to ma obowiązek udzielić rozgrzeszenia na spowiedzi. Takie jego zadanie. Jeśli nie, to idź do innego ;)

Wróć do „Hyde Park”